Pilastry styropianowe

Pilastry elewacyjne ozdobą Twojego domu

Na rynku mamy spory wybór, jeśli chodzi o sztukaterię elewacyjną. Od najprostszych faset styropianowych, przez bonie, aż do pokaźnych kolumn przed domem – wszystko można zamówić za pomocą jednego kliknięcia i to w całkiem niedużych pieniądzach. Pilastry elewacyjne docenią z pewnością fani stonowanej dekoracji zewnętrznej, ale również ci, którzy lubią wyróżniać się na tle innych.

Za pomocą pilastrów można stworzyć różnego rodzaju kompozycje – od niewielkich akcentów przez imponujące aranżacje. Czym w ogóle są pilastry elewacyjne? To płaskie filary, wystające nieznacznie poza elewację budynku. Można z nich zrobić obramowanie okien czy drzwi, ale również umiejscowić w symetrycznie po bokach budynku. Do pilastrów możemy dołożyć bazę lub/i głowicę, które pomogą stworzyć jeszcze ciekawszą konstrukcję. Tak czy inaczej, pilastrom nie można odmówić uroku i stylu, którego nie będzie wstydził się żaden mieszkaniec.

Do jakich budynków pasują pilastry elewacyjne?

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy budujesz swój wymarzony dom czy remontujesz stary budynek. Pilastry, bonie elewacyjne czy fasety styropianowe sprawdzą się na powierzchni każdej nieruchomości. Warto jednak przed zakupem poszczególnych elementów wymyślić sobie dokładny plan ich ułożenia. Projekt wykonany samodzielnie lub też przez specjalistę, z pewnością pozwoli nam bardziej realnie spojrzeć na nasz pomysł.

Czy sztukateria elewacyjna jest na moją kieszeń?

Tak naprawdę ozdobić dom za pomocą dekorów styropianowych może każdy. Nie jest to duży wydatek, jeśli zaplanujemy prostą koncepcję składającą się z kilku elementów. Jeżeli jednak marzą się nam monumentalne kolumny przed drzwiami czy wyłożenie większej powierzchni dekorem, wówczas już tak tanio nie będzie. Zaplanowanie aranżacji zapewni nam nie tylko ciekawy efekt wizualny po wykonaniu projektu, ale również pomoże zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu niepotrzebnych elementów.

Na jaką firmę postawić wybierając sztukaterię styropianową?

Zanim zamówimy poszczególne elementy do realizacji naszego projektu zdobiącego elewację, warto zrobić porównanie firm oferujących swoje usługi i produkty. Coraz więcej z nich poszerza swój asortyment, sensownym więc będzie znalezienie miejsca, w którym będziemy mogli zamówić dokładnie to, co chcemy, a nie tylko to co akurat jest dostępne. Zwróćmy też uwagę na ceny produktów, sposób, szybkość i bezpieczeństwo wysyłki oraz zaangażowanie w relację z klientem.

Zadajmy pytania, poprośmy o radę, pokażmy nasze inspiracje i zapytajmy czy konkretne przedsiębiorstwo pomoże nam w skompletowaniu dekorów do naszej elewacji. Opinie w internecie to również dobry sposób na weryfikację firmy, z którą chcemy nawiązać współpracę. Dobre oceny innych użytkowników z pewnością naprowadzą nas na te miejsca, którym warto się przyjrzeć. Te ze złymi opiniami lepiej omijać – jeśli już ktoś pofatygował się do napisania nieprzychylnej recenzji z pewnością zrobił to po to, by ostrzec innych użytkowników.