Listwy do Boniowania elewacji

Showing all 10 results

Ulepsz elewację Twojego domu!

Jeśli chcesz urozmaicić wygląd zewnętrzny twojego domu, weź pod uwagę sztukaterię elewacyjną, a zwłaszcza bonie zewnętrzne. Są to elementy dekoracyjne, dzielące większą powierzchnię najczęściej na mniejsze prostokąty, układane na kształt cegły w narożnikach domów. Boniowanie, mówiąc ściślej, polega na wykonywaniu ozdobnych rowków i nawiązuje do czasów starożytnych. Tym ciekawym akcentem możemy w budżetowy sposób odmienić całkowicie wizerunek naszego budynku. Bonie elewacyjne najczęściej są sprzedawane w kolorze białym, który estetycznie okala rogi domu i przyciąga zainteresowane spojrzenia.

Jak to działa?

Jednym z najważniejszych elementów montażowych są listwy do boniowania. Stosujemy je zarówno przy elewacjach na wełnie mineralnej i na styropianie. Najczęściej listwy do boniowania występują w czterech najpopularniejszych szerokościach (od 1 do 5 centymetrów), ale istnieje możliwość dostosowania wymiaru do potrzeb. Bonie elewacyjne to prosty sposób dekorowania domu za pomocą gotowych już elementów. Wykonywanie ręcznie rowków za pomocą kątownika byłoby bardzo trudną i żmudną pracą. Biorąc pod uwagę cenę tego rodzaju elementów ozdobnych – po prostu się to nie opłaca. Warto jednak postawić na sprawdzone listwy do boniowania, bo to one będą gwarancją wytrzymałości naszej konstrukcji.

Jeśli nie bonie to co?

Innym rodzajem sztukaterii elewacyjnej mogą być fasety styropianowe. Umieszczamy je najczęściej w górnej części elewacji, nierzadko po to by ukryć drobne wpadki przy murowaniu. Jeśli te części domu nie są wykończone w zadawalający sposób, fasety w prosty i tani sposób zamaskują niedociągnięcia, a dom będzie się prezentował jeszcze lepiej. Możemy postawić na minimalistyczne fasety styropianowe lub te bardziej urozmaicone i rozrzeźbione – wszystko zależy od naszych potrzeb, upodobań oraz zasobności portfela.

A może drewniana opaska?

W wielu współczesnych domach, właściciele stawiają na listwy oraz deski imitujące drewno. Dzięki takiej minimalistycznej ozdobie budynek nie wygląda wystawnie ani kiczowato, a jednak przyciąga zaciekawione spojrzenia sąsiadów. Drewniane opaski często umieszcza się również wokół okien lub drzwi. W ostatnich czasach nawiązanie do drewna jest bardzo modne i eksploatowane przez właścicieli domów zwłaszcza pod dużymi miastami.

Łuki i kolumny

Okna w kształcie półkola, wystające łuki nad okiennicami czy kolumny przed wejściem do domu – to elementy dekoracyjne dla tych, którzy lubują się w nawiązaniach do starożytności. Rynek coraz bardziej wzbogaca się o propozycje dla fanów tego rodzaju sztukaterii, jest więc w czym wybierać. I o dziwo – wcale nie musi być drogo, żeby było efektownie. Kolumny na ganku to koszt zaledwie kilkuset złotych. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto przygotować sobie projekt i wizualizację. A wcześniej – zainspirować się przykładami, znalezionymi na przykład w internecie.

32.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB1 Wysokość 200 cm

32.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB1A Wysokość 200 cm

26.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB2A Wysokość 200 cm

26.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB3 Wysokość 200 cm

32.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB3A Wysokość 200 cm

26.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB4 Wysokość 200 cm

32.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB4A Wysokość 200 cm

26.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB5 Wysokość 200 cm

32.00 

Listwy do Boniowania elewacji

Listwa do boniowania LB5A Wysokość 200 cm

26.00